Novinky:
Sněhová nadílka na Česko zapomněla

Sněhová nadílka na Česko zapomněla

Sněhová nadílka zimy nezimy 2013 a 2014 se nevydařila, zapomnělo se totiž na hory. Sněžení nás obešlo mílovými kroky. Obzvláště u nás doma je sněhu až příliš málo. Je tedy více než jasné, že sjezdovky a lyžařské areály na ledovcích a ve vyšších polohách budou praskat ve švech. Předpokládali byste, že pohoří s názvem Česká Sibiř, potěší nadšence zimních sportů, ale opak je pravdou. Současně je sníh pouze na Monínci, a to kolem dvaceti centimetrů. Kvasejovice hlásí čistou nulu.

Stav sněhu v Krkonoších, pohoří s nejvyšší českou horou, je velmi podobné. Když už tam sněhová pokrývka leží, je mokrá nebo vlhká, případně zmrzlá. Například v Herlíkovicích a Jablonci nad Jizerou bylo zasněženo technickým sněhem, ale sjezdovky a vleky jsou v provozu. Mimo provoz je Pěnkavčí vrch a Poniklá, které je sněhu málo, a nebo vůbec.

Šumava na tom není o moc lépe. Na Špičáku je pokrývka asi třiceti centimetrů, ale značně zmrzlá. Sjezdovky jsou tu ovšem neupravené, lanovky věčně stojí, sedačky nejsou ometené a parkování je značně daleko. O příliš vysokých cenách ani nemluvě, provozovatelé areálu zřejmě chtějí z té kratičké zimy vytěžit maximum.

V Jeseníkách se lyžuje, většinou na technickém nebo mokrém sněhu. Mimo provoz je Ostružná, Šindelná i Červenohorské sedlo. Z hodnocení lyžařů vychází nejlépe Ramzová. Dá se parkovat u lanovky a ještě zdarma. S toaletami tu není problém a ceny jsou jen s vysokohorskou přirážkou. I když podle sněhového zpravodajství má jasné prim Praděd, patří mezi deset nejlépe zasněžených míst v Čechách.

Na Kaprunu se nespálíte, rakouské středisko s luxusními hotely. Teplota se tu pohybuje kolem nuly. Kromě dvou vleků jsou v Zell am See všechny v provozu. Sníh je tu kvalitní a sjezdovky jsou upravovány.

Napište komentář

Váš email nebude zveřejněn!Označená pole musíte vyplnit. *

*

© 2018 AAAPocasi.cz