Novinky:
Jak přivolávali déšť Indiáni a umíme to dnes také?

Jak přivolávali déšť Indiáni a umíme to dnes také?

Počasí nás ovlivňuje téměř na každém kroku. Podle počasí se mění i naše nálada, nebo se ozývají starší zranění. Když přichází letní počasí a teplo naše pocity i zdravotní obtíže se obracejí k lepšímu. Ale může to být naopak? Může člověk ovlivňovat počasí? Názory jsou různé. Indiáni věřili, že dokážou přivolat déšť a třeba v Africe prý dokážou ovlivnit příchod období dešťů. V Japonsku teď vědci přišli na to, jak vyvolat déšť. Snaha o pokus nad ostrovem Miyake se prý vyplatila. Údajně rozprašovali z letadel kyselinu uhličitou po celou hodinu. Pak se spustily srážky. Kyselina uhličitá je podle japonských vědců daleko bezpečnější než jodid stříbrný, který se teď používá pro vyvolání deště.

A jak vlastně srážky vznikají? Když se z oceánů odpaří vlhkost, přenese se nad pevninu a tak započne svou kondenzaci. Z kondenzované páry vznikají mraky, z mraků se na naši planetu potom snáší déšť. Voda stéká do řek, řeky se vlévají zpátky do oceánů a celý koloběh vody se tak opakuje. Dešťové kapky jsou větší než půl milimetru, někdy i menší. Ty menší znamenají spíše slabý deštík, který nazýváme mrholení. Množství srážek se měří srážkoměry a ombrografy.

Amerika srážky umí přivolat

Zákon schválnosti umí přivolat déšť taky, znáte to, ne? Stačí umýt auto, pověsit prádlo nebo zapomenout zavřít střešní okna, když odjíždíte na několik dní a pršet začne bez ohlášení. Takhle ale vyvolávání deště nefunguje. Ale věděli jste, že existuje bakterie, která se pohybuje vzduchem. Přišli na to vědci z Ameriky, přímo z Montany. V atmosféře se na bakterii nabalují drobné krystalky ledu a ty pak na sebe vážou další vodní kapky, které pak padají k zemi. Vědci v Montaně mají možná v rukou pomoc pro oblasti s vyprahlou a neúrodnou půdou. Kdyby dokázali korigovat dešťové srážky u takto problematických oblastí, životní úroveň třetího světa by se značně zvýšila.

Rituály minulosti

indiániIndiáni přivolávali dešťové srážky tancem, každý kmen měl svá přesně daná pravidla pro rituály. Mnohdy se lišily jen nepatrně. Stejně tak africké kmeny přivolávali období dešťů. Když období dešťů dorazilo do vyschlých afrických zemí. Děti nadšeně tančily mezi kapkami deště a děkovaly bohu za tak vzácný dar. Indiánští šamani a kmenový vůdci z Afriky používali tance spolu s domorodými kostýmy podle místních tradic. U Indiánů vyvolává déšť výhradně šaman, který tvoří rituál a jeho záměr. Pomocí bubnování si dodá energii. Takhle to funguje u Indiánů už celá staletí. Křováci v Jižní Africe mají svůj Velký tanec, při navození transu se snaží vyléčit nemoci, ulovit štvanou zvěř nebo přivolávat déšť. Absolutně nejjistější způsob, jak přivolat déšť, je tančit tak dlouho, dokud déšť nepřijde sám.

Novodobé rituály

Novodobí čarodějové, nebo kouzelníci, trpí utkvělou představou, že umí přivolat déšť. Návod na to, jak přivolat srážky najdete v pohodě na internetu. K rituálu potřebujete oltář, jaký to jsem na internetu nezjistila, dvě svíčky, tužku a papír. Rituál se provádí v noci, ale nejlépe kolem půlnoci. Zapalte svíčky, usaďte se před oltář. Na papír napište klíčová slova, jako kdybyste zadávali klíčová slova na internetu: voda, prší, déšť nebo jiné, které vás napadnou v této souvislosti. Měli byste být otočeni na severní stranu a opakovat zaklínadlo: „Volám déšť ze severu“. Potom se otočíte na jih a voláte to samé znovu: „Volám déšť z jihu“. Tohle provedete na všechny světové strany postupně. Papír s klíčovými slovy zapálíme rozsvícenou svíčkou a během několika dnů zřejmě začne pršet. Nevěříte? Pokud se tak nestane, tak vám to vyšší moc nepovolila.

Jeden komentář

  1. Je to pěkně na h…o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A co když chci ,aby pršelo hned teď???????

Napište komentář

Váš email nebude zveřejněn!Označená pole musíte vyplnit. *

*

© 2018 AAAPocasi.cz