Novinky:
Dlouhodobá předpověď pro rok 2014 jen na aaaPočasí.cz

Dlouhodobá předpověď pro rok 2014 jen na aaaPočasí.cz

Pro stránky aaaPočasí.cz jsme připravili ojedinělý projekt dlouhodobé předpovědi. Vytvořili jsme speciální algoritmus, jehož výstupem je předpověď na celý rok 2014.

Ve zveřejněných grafech (například únor) znázorňujeme předpověď maximálních denních teplot pro každý den. V grafu pro celý rok 2014 potom zobrazujeme i maximální průměrnou teplotu za posledních 50 let. Charakteristiku předpovědi uvádíme v jednotlivých měsících. Zde můžeme uvést jen, že rok bude celkově teplotně nadprůměrný s výjimkou období uprostřed února a října.

Jistě jste slyšeli, že předpovědi na více než dva dny jsou nepřesné. Na tom se nic nemění. Netvrdíme, že naše předpověď bude na 100% přesná, ale doufáme, že absolutní odchylka nebude větší než 3 °C, což by byl velký úspěch.

Předpověď je připravena pro Prahu respektive Středočeský kraj. Pro přepočet pro ostatní kraje můžete použít následující úpravy:

Liberecký a Královéhradecký kraj -2°C
Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Pardubický, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Vysočina -1°C
Ústecký kraj -0,5°C
pro Jihomoravský a Zlínský kraj jsou teploty stejné.

Předpověď byla vytvořena v prosinci 2013. Jde o pilotní projekt dlouhodobé předpovědi na celý rok 2014. V průběhu roku budeme zveřejňovat úspěšnost našeho předpovědního algoritmu.

 

Napište komentář

Váš email nebude zveřejněn!Označená pole musíte vyplnit. *

*

© 2018 AAAPocasi.cz