Novinky:

DLOUHODOBÁ PŘEDPOVĚĎ 2014

Předpověď na celý rok 2014


Pro stránky aaaPočasí.cz jsme připravili ojedinělý projekt dlouhodobé předpovědi. Vytvořili jsme speciální algoritmus, jehož výstupem je předpověď na celý rok 2014.

Ve zveřejněných grafech znázorňujeme předpověď maximálních denních teplot pro každý den. V grafu pro celý rok 2014 potom zobrazujeme i maximální průměrnou teplotu za posledních 50 let. Charakteristiku předpovědi uvádíme v jednotlivých měsících. Zde můžeme uvést jen, že rok bude celkově teplotně nadprůměrný s výjimkou období uprostřed února a října.

Jistě jste slyšeli, že předpovědi na více než dva dny jsou nepřesné. Na tom se nic nemění. Netvrdíme, že naše předpověď bude na 100% přesná, ale doufáme, že absolutní odchylka nebude větší než 3 °C, což by byl velký úspěch.

Předpověď je připravena pro Prahu respektive Středočeský kraj. Pro přepočet pro ostatní kraje můžete použít následující úpravy:

Liberecký a Královéhradecký kraj -2°C
Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Pardubický, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Vysočina -1°C
Ústecký kraj -0,5°C
pro Jihomoravský a Zlínský kraj jsou teploty stejné.

Předpověď byla vytvořena v prosinci 2013. Jde o pilotní projekt dlouhodobé předpovědi na celý rok 2014. V průběhu roku budeme zveřejňovat úspěšnost našeho předpovědního algoritmu.

Náhledy předpovědí pro jednotlivé měsíce. Vyberte si měsíc a klikněte na náhled pro podrobnější informace.

Jeden komentář

  1. Dobrý den,

    líbil se mi Váš projekt dlouhodobé předpovědi 2014 na celý rok. Vytvořili jste něco podobného i pro rok 2015 nebo je něco podobného v plánu pro další roky? A jaké bylo vyhodnocení skutečnosti 2014?

    Děkuji.

Napište komentář

Váš email nebude zveřejněn!Označená pole musíte vyplnit. *

*

© 2018 AAAPocasi.cz